kostka brukowa
Ziel-bruk
Nasze produkty

Do pobraniaNowości/Promocje
Certyfikaty

Rzetelna firma

TX    Fair play

Nasze dobreAktualności


DOM MODELOWY / ZIEL-BRUK® współpracuje z UZ
2017-06-22 11:59:41 / Komunikaty
   

Firma ZIEL-BRUK® angażuje się w powstanie Modelowego Osiedla mieszkaniowego. W Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego została podpisana umowa o powołaniu konsorcjum, którego zadaniem będzie realizacja projektu "Demonstracja i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań nisko energetycznych i nisko emisyjnych na potrzeby budownictwa. Osiedle modelowe (referencyjne)".

Do konsorcjum oprócz ZIEL-BRUK® przystąpili: Uniwersytet Zielonogórski i Park Naukowo-Technologiczny UZ Sp. z o.o.

W ramach realizacji projektu na terenie Zielonej Góry powstanie tzw. Osiedle Modelowe wraz z systemem monitoringu i rejestracji danych. Będzie to działający w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych, w pełni opomiarowany, zintegrowany system energetyczny oparty o najnowocześniejsze, innowacyjnie rozwiązania produkcji, dystrybucji i wykorzystania energii, które na etapie prac naukowo-badawczych zostaną opracowane i zoptymalizowane. Wdrożone rozwiązania będą zintegrowane przy pomocy innowacyjnej, opracowanej w ramach projektu, dedykowanej automatyki regulacyjno-sterującej wspieranej najnowocześniejszymi algorytmami opartymi m.in. na sztucznej inteligencji. Tak przygotowane Osiedle Modelowe przez najbliższe lata będzie mogło służyć jako „poligon doświadczalny” dla innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetyki komunalnej i budownictwa.

fot.: M. Janion


- Firmą XXI wieku będzie taka firma, która będzie współpracować z nauką, a uczelnią XXI wieku będzie taka, która wejdzie do gospodarki. Wspólnie wypracujemy model, aby jak najkorzystniej wykorzystać energię na potrzeby budownictwa - mówi właściciel firmy ZIEL-BRUK®, Edward Makarewicz.


fot.: M. Janion / więcej szczegółów: http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?na-terenie-zielonej-gory-powstanie-tzw-osiedle-modelowe-zaprojektowane-przez-pracownikow-naukowych-uz


Copyright by ZIEL-BRUK 2015                                                                                                                                               Projektowanie stron www - MediaSoft.net.pl